top of page

V našem studiu budete moct od září chodit na jógu. V nabídce je lekce klasické jógy a lekce poporodní jógy. Oba kurzy vede certifikovaná lektora Julie Wernerová.

 

Lekce tradiční jógy (úterý v ZŠ Světoplavci+neděle v našem studiu)

 

Jógová praxe je vhodná pro každého, kdo se upřímně stará o své fyzické i duševní zdraví. Na hodině jógy si zlepšíte dechové stereotypy, držení těla, posílíte jak povrchové, tak hlavně ty důležité hluboko uložené svaly, protáhnete se a určitě se také zapotíte. Nečekejte jemný strečink, jak je mylně někdy jógová praxe prezentována.

 

V neposlední řadě se pokusím navést vás k lepšímu vnímání svého vlastního těla, všímání si procesů, které se v něm odehrávají.

Stažení pozornosti zvenčí dovnitř je jedním ze zásadních principů jógové praxe. A právě to je v dnešní uspěchané době potřeba víc než kdy jindy. Slibuji, že po mé hodině budete odcházet s příjemně unaveným tělem a čistou hlavou. :)

 

Jde o dynamické cvičení, které však lze přizpůsobit každému "na tělo", dle jeho fyzických možností a schopností. Proto neváhejte a přijďte i pokud nemáte žádnou předešlou praxi.

 

Úterní lekce budou spíše pro začátečníky/ mírně pokročilé, nedělní pak o něco náročnější. (ÚTERNÍ LEKCE PROBÍHAJÍ NA ZŠ SVĚTOPLAVCI).

 

 

Jóga po porodu (s miminky i bez)

 

Poporodní jóga je nástrojem pro ženy, aby se brzy dostaly zpět do formy, a to jak po fyzické, tak psychické stránce. Na těchto hodinách vás naučím, jak správně cvičit po porodu fyziologickém i CS. Jde převážně o dechová zdravotní cvičení na posílení pánevního dna a HSS (hlubokého stabilizačního systému).

Dozvíte, co po porodu určitě necvičit, a co a kdy je naopak vhodné. Jde o 45 min dlouhé lekce, na které můžete dorazit i s miminky, pokud zrovna nemáte hlídání. Děti starší 6 měsíců už jsou ale živější, proto pokud máte starší dítka, doporučuji chodit na lekce bez nich.

 

Berte poporodní jógu jako návod, jak cvičit i samy doma, protože dělat toto cvičení jednou týdně je zkrátka málo.

To, jak rychle se dostanete zpět do formy před porodem bude záležet tedy hlavně na vás a vaší vlastní praxi i mimo mé lekce. :)

 

Po fyziologickém porodu je možné začít s poporodní jógou už po skončení šestinedělí, po CS se doporučuje až po půl roce.

 

Více informací naleznete na stránce:

https://www.facebook.com/groups/2064344397024470/

bottom of page